Unterkunft

MEHVEŞ HANIM KONAĞI

Home
Ort
Historisch
Aktuelles
Unterkunft
Buchung
Meinungen
Dokumente
Gliederung der Website
Photos
Impressum / e-mail

Sprachen

Photos Vom Palast

Aussenansicht

Innenräumlichkeiten

Zimmer

Detailierungen

Garten

Renovierung

Wetternachrichten

Booking Award

Vorwort

İnsanların, ülke ve toplum olarak sahip oldukları değerleri bilmek, korumak, geliştirmek ve bu değerleri tüm insanlığın hizmetine sunmak konusunda önemli yükümlülükleri bulunmaktadır. Bu yükümlülük yalnızca yönetimlere, görevlilere ya da bilim ve sanat çevreleri gibi sınırlı gruplara ait değildir.


Safranbolu özelinde ortada baş döndürücü bir değerin bulunduğundan kuşku yoktur. Safranbolu’nun değerinin bilinmesi, korunması, geliştirilmesi ve insanlığın hizmetine sunulması sorumluluğu da ülkemizin tüm insanlarına aittir


Safranbolu El Yazması Eserler Kitaplığı incelendiğinde, yazım ve basım olanaklarının bu güne göre çok daha geri olduğu yüz yıllar öncesinde insanların çok çeşitli konular üzerine, yıllarca zaman harcayarak elleri ile yüzlerce kitap yazmış oldukları görülmektedir.


Günümüzde Safranbolu’yu görmek için yabancı ülkelerden kısa süre için ülkemize gelen insanların, bu zengin mirası titizlikle inceledikleri, etkilendikleri manzara karşısında derhal kaleme kağıda sarılıp Safranbolu üzerine kitap yazdıkları, çektikleri fotoğrafları ülkelerinde elektronik ortamda yayınladıkları görülmektedir.

Bizler de bu toprakların insanları ve bu kültür mirasını yaratanların torunları olarak, sahip olduğumuz değerleri ve bu arada Safranbolu’yu bilmeye, koruyup geliştirmeye ve tanıtmaya daha fazla çaba göstermek zorundayız.

Ülkemizin kültürel ve turistik zenginliğe sahip bir çok yerleşiminde olduğu gibi Safranbolu’da da tanıtıcı, yol gösterici ve güzellikleri sergileyici yeterli yayın bulunmadığı, daha fazlasının, daha farklıların olması gerektiği kabul edilmelidir.

Safranbolu hakkında bilimsel kaynaklara, araştırmalara, gözlemlere dayalı bilgiler ve görüntüler içeren bu kitap taslağı, yayın öncesinde kısaltılarak elektronik ortamda sizlere sunulmaktadır.

Her zaman olduğu gibi bu yayının başlangıcında da, Safranbolu’daki zengin kültür mirasını yaratan Safranboluluları, onu koruyup geliştirerek bu günlere getirenleri, sahip olunan değerlere dikkat çekerek Safranbolu’yu bir dünya kenti haline getirmeyi başaranları isim ayrımı yapmadan şükranla anıyoruz.

Yayının ilçe, ülke ve insanlık kültürüne küçük bir katkısı bizleri mutlu edecektir. Mayıs 2004, Ankara.

Muammer AKSOY

SAFRANBOLU

Hauptseite
Über Safranbolu
Vorwort
Inhalt
Lage
Historie
Schützen
Kultur
Häuser der Safranbolu
Traditionelle Lebend
Yörük Dörfe
Umgebung
Möglichkeit des Touristik
Quelle
Tradiotionelle Musik
Bilder

Fotos über Safranbolu

Die Stadt

Sehenswürdigkeiten

Sonderheiten

Umgebung

RUNDFRAGE

Über Web Seite
Ausreichend
Sollte vorankommen
sollte verändert werden


Ergebnisse der Umfrage und andere Umfrage

 

Statistik

Aktiv Besuchern 1
5
27
376258
868342
  


 

FOTOĞRAFLAR / PHOTOGRAPHS BY: Muammer AKSOY & Merve Gülenay AKSOY

 

Her hakkı saklıdır. Fotoğraf ve metinleri kaynak göstermeden kullanmayınız. 2006 : © Mehveshanimkonagi.com.tr
 All rights reserved. Do not use the photographs and texts without making referance to the source.
Safranbolu Mehveş Hanım Konağı

 Created By Burhan AKYÜZ